Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Studio Filmów Rysunkowych zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.sfr.pl

Data sporządzenia deklaracji: 2024.04.10

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez Studio Filmów Rysunkowych

Data publikacji strony internetowej: 2024.04.10

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025.02.20

 

Dostępność cyfrowa.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

  • część zdjęć nie ma tekstów alternatywnych dla osób niedowidzących i niewidomych,
  • pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostatecznie dostępne,
  • filmy i inne materiały video nie posiadają napisów (lub innych wymaganych elementów),
  • brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów, treści te są uaktualniane przy bieżącej obsłudze strony,
  • brak informacji w polskim języku migowym

Wszystkie wymienione wyłączenia będą sukcesywnie usuwane.

Strona internetowa spełnia normy wymaganych kontrastów interfejsu graficznego i rozwiązań technicznych. Strona internetowa posiada możliwość zmiany wielkości czcionki, dostosowania skali szarości lub wysokiego kontrastu oraz podkreślenia linków. Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

 

Dostępność architektoniczna

Dostępność dla osób z problemem ruchu:

  1. drzwi zewnętrzne – szerokie drzwi skrzydłowe ułatwiające wjazd, widoczne na tle fasady poprzez oznaczenia na nich białymi napisami wejścia, zapewniona przestrzeń manewrowa przed i za drzwiami, brak progów/brak pochyłości przy wjeździe, dostępne klamki/uchwyty na wymaganym poziomie; nie otwierają się automatycznie, mogą sprawiać trudność przy otwieraniu z uwagi na ciężkość – ich otwarcie wymaga siły.
  2. drzwi wewnętrzne – szerokość powyżej 90 cm, lekkie, widoczne na tle ścian poprzez oznaczenia na nich znajdujących się funkcji poprzez piktogram lub oznaczenia tekstowe, dostępne klamki/uchwyty na wymaganej wysokości, przestrzeń manewrowa przed i za drzwiami, brak progów.
  3. ciągi komunikacyjne – szerokość powyżej 90 cm, przestrzeń manewrowa przed i za drzwiami do pomieszczeń, zapewniona przestrzeń na zakrętach ciągów komunikacyjnych.
  4. ewakuacja – wyznaczone przestrzenie oczekiwania na ratunek, przygotowane procedury wewnętrzne.
  5. meble – możliwość podjechania wózkiem do mebla, brak ostrych krawędzi, krawędzie wyszczególnione kontrastowym kolorem.
  6. otoczenie obiektu – brak barier w otoczeniu/dojściu do budynku, krawężniki/progi/nachylenie/nawierzchnie dostosowane dla osób poruszających się na wózkach oraz z trudnościami w poruszaniu się.
  7. parki – nawierzchnie umożliwiające poruszanie się na wózku, możliwość dostania się do parku za pomocą podnośnika platformy dla wózków lub windy wewnętrznej w budynku, nachylenia dostosowane do wózków.
  8. parking – miejsce oznaczone dla niepełnosprawnych niedaleko wejścia, bezpieczne dotarcie na chodnik; konieczność poproszenia obsługi (kasa biletowa) o otwarcie wjazdu na parking;
  9. podłogi – powierzchnia podłóg równa, antypoślizgowa, niepowodująca odbicia światła, w niektórych pomieszczeniach wykładzina o krótkim włosiu przymocowana do posadzki.
  10. pomieszczenia – możliwość dotarcia i skorzystania na wózku (pokoje, widownie), zapewniona przestrzeń manewrowa, dostosowane meble oraz oświetlenie, w kinie 2 miejsca wydzielone dla wózków/możliwość demontażu siedzeń widowni w celu zapewnienia większej ilości miejsca dla wózków,
  11. sanitariat (pomieszczenie dla rodzica z dzieckiem) – przewijak z regulowaną wysokością,
  12. sanitariat (toaleta) – dostępna toaleta na każdym piętrze (oprócz poziomu piwnicy), zapewniona wymagana przestrzeń manewrowa w pomieszczeniu, uchwyty składane przy toalecie, wysokość montażu wyposażenia dostosowana dla niepełnosprawnych, zapewnione miejsce na nogi pod umywalką, wieszaki na ubrania.
  13. schody – zewnętrzne i wewnętrzne proste, oznaczone krawędzie na kilku pierwszych i ostatnich stopniach, stopnie bez nosków, poręcze po obu stronach.
  14. winda – wymiary windy dostosowane do wózków inwalidzkich, dostosowana wysokość montażu panelu, zamontowane lustro na jednej ze ścian, poręcze wokoło w środku windy, komunikaty głosowe, w windzie znajduje się alarm na wypadek awarii, wejście podświetlone.

Dostępność dla osób z problemem wzroku:

  1. ciągi komunikacyjne – wolne od przeszkód w skrajni pionowej i poziomej, kontrastowa kolorystyka wyposażenia wspomagająca poruszanie się.
  2. informacja – system informacji w budynku na ścianach w sposób wizualny, przed wejściem na każdy poziom wystawy rzuty przedstawione również w sposób dotykowy, zróżnicowana wysokość montażu informacji wizualnej, krój czcionki oraz kontrast kolorystyczny względem ścian ułatwia szybkie odnalezienie informacji kierunkowych.
  3. meble – kolorystyka sprzyjająca dostępności poprzez kontrast w stosunku do ścian i podłóg, krawędzie mebli podkreślone czarnym kontrastowym kolorem. Meble nie posiadają ostrych kantów, wszystkie elementy łagodnie zakończone zaokrągleniami.
  4. oświetlenie – równomierne, właściwe natężenie pozwalające na bezproblemową komunikację.
  5. oznaczenie na zewnątrz – widoczne oznaczenie wejścia do budynku.
  6. przegrody szklane – przegrody szklane oznaczone.
  7. system alarmowy – wizualny i głosowy.

Dostępność dla osób z problemem słuchu:

  1. informacja – informacje na ścianach napisane prostym językiem.
  2. komunikacja – pętla indukcyjna w windach oraz na sali kinowej.

Dostępność dla osób z niepełnosprawnością intelektualną:

  1. informacja – informacje na ścianach napisane prostym językiem oraz piktogramami.
  2. wyznaczone miejsce wyciszenia,

Stan dostępności na wystawie stałej (multimedia, eksponaty, treści)

  1. filmy na wystawie posiadają napisy (nie posiadają audiodeskrypcji).
  2. aplikacje multimedialne umożliwiają powiększenie czcionki i dostosowanie kontrastu.
  3. informacje na wystawie nie zostały zapisane w Alfabecie Braille’a.
  4. nie ma tłumacza języka migowego ani możliwości skorzystania z usługi tłumacza on-line.
  5. brak pętli indukcyjnej.
  6. meble – możliwość podjechania wózkiem do mebla, brak ostrych krawędzi, krawędzie wyszczególnione kontrastowym kolorem.
  7. procedury – obsługa grup przy zmniejszonej ilości innych uczestników wystawy, zmniejszenie natężenia oświetlenia wg potrzeb,
  8. przeszkolony personel
  9. pies przewodnik – możliwość wejścia z psem przewodnikiem i psem asystującym

Stan dostępności podczas seansów filmowych

  1. Wejście do sali kinowej znajduje się pod ścianą, na końcu holu, po lewej stronie, idąc od drzwi wejściowych. Prowadzi do niego szeroki korytarz. Ciąg komunikacyjny wolny jest od przeszkód dla osób z niepełnosprawnościami.
  2. W sali znajdują się dwa miejsca wydzielone dla osób poruszających się na wózkach, umiejscowione w ostatnim rzędzie, tuż przy wejściu do sali kinowej. Istnieje możliwość dostosowania sali, aby w seansie mogło uczestniczyć jednorazowo osiem osób poruszających się na wózkach.  
  3. Na sali kinowej zamontowana jest pętla indukcyjna obejmująca całą jej powierzchnię.
  4. Do sali zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami razem z psem przewodnikiem i psem asystującym.
  5. Dla osób korzystających z aplikacji Kino Dostępne zapewniamy dostęp do sieci wifi umożliwiający odsłuch audiodeskrypcji na sali kinowej.
  6. Zakup biletów dla opiekuna osoby niepełnosprawnej możliwy tylko w kasie kina.
  7. Zwiastuny do filmów (treść osadzona z serwisu Youtube) nie posiadają napisów, audiodeskrypcji ani treści alternatywnych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Anna Kubiczek-Niewiadomy pod adresem e-mail kontakt@sfr.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 33 812 63 41. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Instytucja powinna zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, SFR niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, SFR może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy instytucja odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.